top of page
DSC_0631_edited.jpg
Logo-white-tr_edited.png

ŠIAUDINIAI NAMAI

Mūsų statomi šiaudiniai namai yra karkasiniai, t.y. apkrovos į pamatą perduodamos per medinius karkaso elementus. Šiaudų ryšuliai naudojami tik kaip atitvarų šiltinimo medžiaga ir apkrovų paskirstyme nedalyvauja. Todėl projektuojant ir statant šiaudinį pastatą, galioja įprasti karkasinių namų projektavimo ir statybos principai.  Esame pastatę ne vieną šiaudinį statinį ir ilgainiui ištobulinome savo darbo metodus bei konstrukcinius mazgus. Šiandien galime pasiūlyti įvairius techninius atitvarų sprendinius ūkinės/pagalbinės paskirties statiniams, o taip pat ir aukštos energinės klasės gyvenamiesiems namams. Dar iki projektavimo pradžios, konsultacijų metu, pasiūlysime bent keletą galimų šiaudinių sienų konstrukcijos ir apdailos sprendimų, o užsakovui liks tik išsirinkti pagal savo norus ir galimybes. Taip pat galime suprojektuoti ir įrengti šiaudines grindis bei šiaudais apšiltintą stogo konstrukciją.

20220505_132152 - kopijuoti.jpg

SIENOS KONSTRUKCIJA

Šiaudinės sienos konstrukcija priklauso nuo lauko atitvarai keliamų šilumos pralaidumo, sandarumo ir kitų reikalavimų. Paprasčiausias ir pigiausias sprendimas yra dvigubas sienų karkasas užpildytas šiaudais. Tačiau, statant aukštos energinės klasės pastatą, vien šiaudų užpildo sienose su molio tinko apdaila iš vidaus ir tinko ar dailylenčių apdaila iš išorės gali neužtekti ir sieną papaildomai gali tekti šiltinti vienu iš žemiau pavaizduotų būdų. Šie mazgai yra pavyzdiniai, tiksli sienos konstrukcija modeliuojama kiekvienu atveju atskirai.

Dvi šiaudų eilės ant betoninių grindų

Su papildomu medžio vatos

šiltinimo sluoksniu iš išorės

Su papildomu medžio vatos

šiltinimo sluoksniu iš vidaus

Energiškai efektyvaus namo siena (1)
Energiškai efektyvaus namo siena (2)
Energiškai efektyvaus namo siena (3)

IŠORĖS APDAILA

Statant šiaudinį namą, dažniausiai pasirenkama sienų vidaus apdaila yra rudo molio tinkas. Jis gali būti vėliau dažomas molio dažais pasirinkta spalva arba tinkuojamas norimo atspalvio apdailinio molio tinko sluoksniu. Taip pat galima medinių dailylenčių apdaila. Išorės apdailai apribojimų beveik nėra, galimi įvairūs sprendimai. Žemiau pateikiame keletą variantų. Galimi ir kitokie sprendimai pagal keliamus reikalavimus.

Kalkinis tinkas, dažytas garui laidžiais dažais

Lino%20siena_edited.jpg

Dailylentės virš medžio plaušo plokštės ir

difuzinės plėvelės

vaclovo%20siena_edited.jpg

Dailylentės virš priešvėjinio tinko

sluoksnio

musu%20siena_edited.jpg

NETIPINIAI SPRENDIMAI

Esame sėkmingai įgyvendinę ir keletą netipinių sprendimų. Vienas iš jų šiaudais apšiltintos mūro sienos. Projektuojant šį namą, užsakovas intensyviai dalyvavo ieškant tinkamo ir norimo konstrukcinio sprendimo. Sprendimas rastas ir sėkmingai įgyvendintas. Rezultatas -sandarus ir ypač šiltas namas.

Tiapkovo%20siena1_edited.jpg
DSC_0269_edited.jpg
Tiapkovo%20siena2_edited.jpg

Dar vienas įdomesnis mūsų darbas - šiaudinės arklidės su vokiško fachverko imitacija iš išorės. Tokios apdailos nerekomenduotumėme gyvenamojo namo išorei, nes tinko sluoksnis nėra vientisas, todėl suprastėja sandarumas. Bet ūkinės/pagalbinės paskirties statiniams tokia apdaila labai tiks, bus ilgą laiką estetiška ir turės išliekamąją vertę.

Ingridos_edited.jpg
DSC_0339_edited.jpg
saras%20tinkuon_edited.jpg

ŠIAUDŲ SKYDAI

Šiaudinį namą taip pat galime pastatyti naudojant ceche pagamintus šiaudų skydus. Namas iš tokių skydų kainuoja šiek tiek daugiau. Naudojant skydus, pastato sienų konstrukcija surenkama greičiau, jų suspaudimo kokybė geresnė, o išvaizda estetiškesnė. Skydai yra sertifikuoti, juos galima naudoti statant viešosios ar kitos ne gyvenamosios paskirties statinius.

20211008_103547.jpg
20210521_152133.jpg
bottom of page