KARKASINIAI NAMAI
Prieš keletą metų pasikeitus pastatų energinio naudingumo reikalavimams, pasikeitė ir karkasinių namų atitvarų techniniai sprendiniai. Jei anksčiau B energinei klasei pasiekti užtekdavo tik pagrindinį sienų karkasą užpildyti vata (20cm), tai šiandien, norint pasiekti aukštą energinę klasę, sienas reikia papildomai šiltinti vienu ar net dviem šiltinimo sluoksniais. Panaši situacija ir su stogo bei medinių grindų konstrukcija. Šiltinant kuria nors įprasta vata, atitvarų storis beveik padvigubėjo. Medinis pastato karkasas tapo sudėtingesnis, atsirado poreikis kruopštesniam planavimui ir detalių techninių brėžinių ruošimui. Skirtingi statinių projektuotojai naudoja skirtingus techninius mazgus keliamiems reikalavimams pasiekti. Karkasinius namus statome tiek pagal savo, tiek pagal kitų projektuotojų ruoštus darbo brėžinius. Žemiau pateikiame keletą įdomesnių techninių sprendinių, kuriuos dažnai naudojame savo statyboje.
DVIGUBAS SIENŲ KARKASAS
Tokia sienų konstrukcija Lietuvoje kol kas nėra labai populiari, tačiau JAV yra labai plačiai naudojama, kai sienoms reikalingas storas šiltinimo sluoksnis. Didžiausias tokios sienų konstrukcijos privalumas yra vientisas vidurinysis šiltinimo sluoksnis. Sienoje beveik nelieka "laukas-medis-vidus" taškų ir taip ženkliai pagerinamos sienos izoliacinės savybės. Šiuo metu Lietuvoje labiau paplitęs toks sienų šiltinimo būdas, kai pagrindinis laikantysis sienų karkasas apšiltinamas papildomu vatos sluoksniu statmena kryptimi iš vidaus ir/arba išorės. Esame ne kartą išbandę abu sienų montavimo būdus. Tiek darbo apimtimi, tiek sunaudojamos medienos ir tvirtinimo elementų kiekiu abi konstrukcijos yra panašios.
MEDINĖ GRINDŲ KONSTRUKCIJA SU VENTILIUOJAMU PAMATU
Pamatyti įrenginėjamas medines grindis naujai statomame name Lietuvoje yra gana retas reiškinys, O, štai, valstybėse, kurios turi daug gilesnes karkasinių namų statybos tradicijas, tokios kaip JAV, Jungtinė Karalystė, Airija ir Skandinavijos šalys, medinė grindų konstrukcija yra daug populiaresnė. Tokias grindis jau įrengėme keliems savo klientams ir drąsiai galime rekomenduoti kitiems. Įrenginėjant tokias grindis, nelieka šlapių procesų, todėl darbas vyksta greičiau. Tokios grindys neturi kontakto su gruntu, todėl yra galimai šiltesnės. Kokybės kontrolė ir remontas, jei tokio kada nors prireiks, paprastesni. Projektuojant tokias grindis galioja įprasti pastato atitvarų projektavimo principai. Girdime argumentų, jog tokios grindys netinkamos grindiniam šildymui. Šiandieninės technologijos jau leidžia įrengti grindinį šildymą ant medinių grindų ir Lietuvoje yra bent kelios įmonės, kurios gali atlikti tokį darbą, todėl argumentas, kad tokios grindys netinkamos grindiniam šildymui - nebeaktualus.
DVITĖJŲ IR LVL SIJŲ PANAUDOJIMAS STOGO IR PERDANGOS KONSTRUKCIJOJE
Inžinerinės medienos produktai Lietuvoje jau nebėra naujiena. Projektuojant ir statant karkasinius pastatus, dvitėjines ir LVL sijas pasirenkame dėl gero jų atsparumo lenkimui ir nesudėtingo montavimo. Naudojant tokias sijas galima perdengt ženkliai didesnius tarpatramius be atramos iš apačios nei naudojant masyvo medieną. Montuojant nereikalinga kėlimo technika.